2016-03-08

V HODNOCENÍ ORGANIZACE GREENPEACE ZAMĚŘENÉM NA VYUŽÍVÁNÍ PALMOVéHO OLEJE PATŘÍ FERRERO MEZI NEJLEPŠÍ

V posledním hodnocení organizace Greenpeace International byla společnost Ferrero za své úsilí v oblasti udržitelného využívání palmového oleje zařazena do kategorie „míří k cíli“ k zastavení odlesňování. Organizace Greenpeace zkoumala 14 světových výrobců spotřebního zboží, kteří zavedli politiku „stop odlesňování“, při konkrétní realizaci interních směrnic i jejich přímý dopad na dané oblasti.
Ze zprávy vyplývá, že u společnosti Ferrero bylo nejen možné jako u jediné vysledovat konkrétní původ téměř u 100 % objemu využívaného palmového oleje, ale firma patří také mezi přední subjekty s mimořádně odpovědnou politikou zajišťovaní zdrojů a neustále se zlepšující strategií v rámci tohoto odvětví.
Tyto závěry potvrzují pozitivní a efektivní průběh dlouhodobé a mnohostranné strategie společnosti Ferrero v oblasti využití palmového oleje, na jejímž základě Ferrero usiluje o získávání pouze takového palmového oleje, u nějž je zároveň zajištěna ochrana lesů, jejich biodiverzity a lidí, kterým tyto lesy poskytují obživu. V rámci dané strategie společnost Ferrero v roce 2013 představila svou Chartu palmového oleje, dosáhla stanovených cílů pro tuto oblast, tzn. do konce roku 2014 nabízet pouze produkty ze 100% udržitelného odděleného palmového oleje dle certifikace RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil), a v roce 2015 se stala členem organizace POIG (Palm Oil Innovation Group).
Společnost Ferrero bude pokračovat na cestě k plné udržitelnosti svého dodavatelského řetězce u palmového oleje, a to aktivním zapojením do odvětvových i neziskových organizací prostřednictvím zodpovědné a transparentní činnosti. I nadále tak bude vytrvale přispívat k udržitelné inovaci v oblasti produkce palmového oleje.
Další informace o strategii společnosti Ferrero při zajišťování zdrojů palmového oleje naleznete na internetové adrese http://www.ferrerocsr.com/fc-2912/.
Zprávu organizace Greenpeace International si můžete stáhnout z následujícího odkazu: http://www.greenpeace.org/international/Global/international/publications/forests/2016/gp_IND_PalmScorecard_FINAL.pdf

2021-01-19

Skupina Ferrero pracuje na splnění závazku v oblasti obalů

Skupina Ferrero pracuje na splnění závazku v oblasti obalů

Skupina Ferrero pracuje na splnění závazku v oblasti obalů

Čtěte více

2019-10-10

Skupina Ferrero si stanovila nový cíl v oblasti obalů

Skupina Ferrero si stanovila nový cíl v oblasti obalů

Skupina Ferrero dne 10.10.2019 vydala svou 10. zprávu o společenské odpovědnosti firmy a oznámila svůj nový závazek...

Čtěte více

2016-04-14

FERRERO – JEDNIČKA V ŽEBŘÍČKU 100 POTRAVINÁŘSKÝCH FIREM S NEJLEPŠÍ POVĚSTÍ NA SVĚTĚ

V žebříčku Global RepTrak® 100 společnosti Reputation Institute

Čtěte více

2015-10-02

Skupina Ferrero představila na výstavě Expo 2015 v Miláně 6. zprávu o společenské odpovědnosti

Skupina Ferrero představila na výstavě Expo 2015 v Miláně

Čtěte více

Archiv zpráv

2024

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec