HISTORIE

Neobyčejný příběh jedné rodiny

Příběh společnosti Ferrero je příběhem lidí a jejich nápadů. Vypráví o cestě, která začala v malém italském městečku a postupně se rozvinula do většiny zemí světa. A vypráví také o rodině, jejíž tvůrčí nápady a podnikatelský duch proslavily jméno Ferrero.

Sladká revoluce

Itálie byla od nepaměti symbolem umění požitku a nezaměnitelného životního stylu – to platí zejména o regionu Piemont v severní Itálii. Po skončení druhé světové války bylo kakao vzácností, a tak se nechal piemontský cukrář Pietro Ferrero inspirovat lískovými oříšky, kterých byl v jeho rodném městě Alba nadbytek. Připravil z nich nevšední pomazánku s názvem „Pasta Gianduja“, která se stala během krátké doby obrovským hitem a trhala prodejní rekordy. Cukrárnu, kterou provozoval spolu se svou manželkou Pierou, přeměnil na malou továrnu. O úspěch rodinné firmy se zasadil také Pietrův bratr Giovanni, který vybudoval efektivní prodejní síť.

V následujících letech usilovně pracoval na zdokonalení receptury lískooříškové pomazánky zejména Michele Ferrero, syn Pietra Ferrera. V roce 1951 uvedla společnost Ferrero na italský trh produkt s názvem „Supercrema“. Předchůdkyně Nutelly, která se dnes těší velké oblibě na celém světě, se stávala v průběhu padesátých let stále úspěšnější. Tento úspěch dodal rodině Ferrerových odvahu k tomu, aby udělala pomyslný krok přes Alpy do Německa. V roce 1956 vznikla v Německu první pobočka společnosti Ferrero. Jednalo se o první obchodní zastoupení společnosti Ferrero mimo Itálii. Tím byl položen základ pro další internacionalizaci firmy.

Nová éra ve znamení tradičních a osvědčených hodnot

V současné době píše příběh rodiny Ferrerových již třetí generace. Před více než deseti lety převzali vedení společnosti Pietro Ferrero a Giovanni Ferrero - synové Michele Ferrera a jeho manželky Marie Francy. Po předčasné smrti Pietra Ferrera v roce 2011, který zahynul během služební cesty v Jižní Africe, kde se zasazoval o podporu sociálního projektu, stanul ve vedení společnosti jediný nástupce Giovanni Ferrero.

V souladu s úspěšnou rodinnou tradicí pokračuje Giovanni Ferrero i nadále v plnění velmi ambiciózních cílů a dbá na to, aby ve společnosti nadále žilo nadšení pro inovace, kvalitu a čerstvost produktů.

Přestože se společnost Ferrero mezitím stala globálním koncernem, zůstává i nadále věrná heslu, které ctil Michele Ferrero (+ únor 2015) a jež významně přispělo k jedinečnému rozmachu celé společnosti: „Pracovat – Vytvářet – Darovat.