Historie společnosti Ferrero Česká

Několik let poté, co do České republiky začaly být z Itálie dováženy výrobky společnosti Ferrero (např. Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Tic Tac), byla dne 11. března 1994 založena společnost Ferrero Česká s.r.o. Výrobky uvedené na trh zaznamenaly okamžitý úspěch u zákazníků díky vysoké kvalitě výrobků, silné reklamní podpoře a dobré distribuci. Počínaje obchodním rokem 1996/1997 začíná společnost Ferrero Česká z Prahy řídit také slovenský trh.

Ferrero Česká dnes

V současné době patří společnost Ferrero Česká mezi nejvýznamnější společnosti v oblasti čokoládových cukrovinek v České a Slovenské republice. Její výrobky jako např. Nutella, Tic Tac, Kinder Bueno, Kinder Surprise, Kinder Chocolate, Ferrero Rocher, Raffaello, Mon Cheri, stejně tak i chlazené výrobky jako Kinder Mléčný řez, Kinder Pinguí jsou velmi dobře zavedeny na českém a slovenském trhu. Každý den miliony zákazníků oceňují Ferrero výrobky pro jejich vysokou kvalitu, chuť a jedinečnost. Čeští spotřebitelé jsou kupříkladu v mezinárodním porovnání těmi, kteří milují výrobky Tic Tac ze všech nejvíce.
Od roku 1998 společnost Ferrero Česká neustále podporuje fyzickou aktivitu dětí, a to prostřednictvím programu Kinder Joy of Moving, jehož cílem je rozšířit výuku a provozování atletiky na základních školách v České republice a na Slovensku.