2015-10-02

Skupina Ferrero představila na výstavě Expo 2015 v Miláně 6. zprávu o společenské odpovědnosti

Skupina Ferrero představila na výstavě Expo 2015 v Miláně svou šestou zprávu o společenské odpovědnosti (CSR – corporate social responsibility), která představuje její konkrétní celosvětovou sociálně a environmentálně odpovědnou činnost v období od 1. září 2013 do 31. srpna 2014 i strategickou vizi skupiny do roku 2020.
Mezi účastníky této akce byli paní Maria Franca Ferrero, prezidentka společnosti Ferrero International a Nadace Ferrero, Gian Luca Galletti, italský ministr životního prostředí, Giovanni Malagò, prezident Italského národního olympijského výboru (CONI), Mario Molteni, profesor Katolické univerzity Nejsvětějšího Srdce v Miláně, a Agostino Macrì, profesor univerzity Campus Bio-Medico v Římě. Prezentaci uvedl ambasador Francesco Paolo Fulci, prezident společnosti Ferrero SpA (Itálie).

Zpráva jasně ukazuje, že společenská odpovědnost tvoří součást samotné DNA skupiny Ferrero.
Není náhodou, že místem pro tuto příležitost byla výstava Expo 2015 v Miláně, jejímž tématem je udržitelný rozvoj. Přítomnost skupiny Ferrero tak plně odpovídala hodnotám Světové výstavy. Stavební konstrukce skupiny Ferrero využívané na Expu jsou například uplatněny i po ukončení výstavy, a to formou gesta „obnovy“. Konkrétně poslouží ke stavbě školicího střediska či komunitního prostoru v jedné ze znevýhodněných oblastí, v nichž Ferrero působí.

Nedílnou součástí strategie skupiny je spojení kvality, inovace, péče o druhé, transparentní komunikace, podpory místních komunit, propagace aktivního životního stylu mezi mladými, maximálního úsilí o udržitelnou zemědělskou praxi a ochrany životního prostředí.

Dané zprávy se v průběhu let opírají o koherentní vizi, a to bez ohledu na měnící se strategii CSR. Původní rozdělení do 4 pilířů společenské odpovědnosti (produkty, nadace Ferrero, sociální podniky a Kinder+Sport) přijalo v letošní zprávě novou strukturu, nazvanou Lidé a planeta.


Podle směrnic organizace GRI (Global Reporting Initiative) vykazuje 6. zpráva aplikační úroveň A+, což také potvrdila služba GRI pro aplikační úrovně. Nezávislý přezkum této zprávy provedla společnost Deloitte.

2021-01-19

Skupina Ferrero pracuje na splnění závazku v oblasti obalů

Skupina Ferrero pracuje na splnění závazku v oblasti obalů

Skupina Ferrero pracuje na splnění závazku v oblasti obalů

Čtěte více

2019-10-10

Skupina Ferrero si stanovila nový cíl v oblasti obalů

Skupina Ferrero si stanovila nový cíl v oblasti obalů

Skupina Ferrero dne 10.10.2019 vydala svou 10. zprávu o společenské odpovědnosti firmy a oznámila svůj nový závazek...

Čtěte více

2016-04-14

FERRERO – JEDNIČKA V ŽEBŘÍČKU 100 POTRAVINÁŘSKÝCH FIREM S NEJLEPŠÍ POVĚSTÍ NA SVĚTĚ

V žebříčku Global RepTrak® 100 společnosti Reputation Institute

Čtěte více

2016-03-08

V HODNOCENÍ ORGANIZACE GREENPEACE ZAMĚŘENÉM NA VYUŽÍVÁNÍ PALMOVéHO OLEJE PATŘÍ FERRERO MEZI NEJLEPŠÍ

V posledním hodnocení organizace Greenpeace International byla společnost Ferrero

Čtěte více

Archiv zpráv

2023

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec