Únor 2015
04.02.2015


FERRERO GROUP ZÍSKALA OCENĚNÍ „BONSUCRO LEADERSHIP AWARD 2014“

FERRERO GROUP ZÍSKALA OCENĚNÍ „BONSUCRO LEADERSHIP AWARD 2014“
Sydney, Austrálie: Skupina Ferrero, která patří k velkým zastáncům udržitelnosti, oznámila, že je prvním členem sdružení Bonsucro, jenž získal cenu Bonsucro Leadership Award. Toto ocenění se uděluje za prokázání vedoucího postavení, inovativního přístupu a za podněcování a povzbuzování členů sdružení Bonsucro k tomu, aby své zapojení do systému sdružení Bonsucro dále rozšiřovali.
 
Z celkového objemu cukru, který skupina Ferrero v roce 2013 spotřebovala, bylo 25 procent získáno z rafinované cukrové třtiny. Do konce roku 2014 bude díky úzké spolupráci skupiny Ferrero s jejími partnery v rámci dodavatelského řetězce pocházet 10 procent této cukrové třtiny z udržitelných zdrojů. Do roku 2016 má pak společnost v plánu objem udržitelné cukrové třtiny zvýšit na 40 procent, do roku 2018 na 70 procent, aby se jí do roku 2020 podařilo dosáhnout cílových 100 procent.


Ferrero je vůbec první společností, která svůj dodavatelský řetězec do systému sdružení Bonsucro zapojila a pro fyzickou přepravu cukru z Brazílie do EU a Kanady začala nakupovat cukr s certifikací sdružení Bonsucro (Bonsucro Certified Sugar).


V Austrálii skupina Ferrero také úspěšně nakoupila 5 000 kreditů sdružení Bonsucro, což bylo prvním krokem k dosažení 10procentního milníku. Výnosy plynoucí z prodeje kreditů udržitelnosti sdružení Bonsucro umožňují zemědělským společnostem investovat do zlepšování zemědělských postupů, jako jsou například technologie pro úsporu vody a ochrana proti škůdcům.


„Udržitelnost je celosvětově jednou z našich hlavních priorit. Jsme hrdí na to, že jsme v letech 2013–2014 byli za prokázání vedoucího postavení v této oblasti oceněni a že jsme byli první společností, která svůj dodavatelský řetězec do fyzické přepravy cukru s certifikací sdružení Bonsucro v celosvětovém měřítku zapojila,“ uvedl jeden z mluvčích společnosti Ferrero.


„Touto úspěšnou cestou, po níž spolu se sdružením Bonsucro kráčíme, půjdeme i nadále a jsme hrdí na to, že naše úsilí v této oblasti bylo oceněno.“


Udělení tohoto ocenění bylo oznámeno na výroční konferenci sdružení Bonsucro ve filipínské Manile dne 13. listopadu 2014.


O sdružení Bonsucro:


Bonsucro je celosvětová nezisková organizace, která sdružuje mnoho zainteresovaných stran. Její vizí je neustále se zdokonalující odvětví produkce cukrové třtiny, které je podle jejího předního metrického systému certifikace prokazatelně udržitelné – ekonomicky, environmentálně i sociálně.

  • Print
Archiv zpráv
2015
LEDEN
ÚNOR
BŘEZEN
DUBEN
KVĚTEN
ČERVEN
 
ČERVENEC
SRPEN
ZÁŘÍ
ŘÍJEN
LISTOPAD
PROSINEC
Ferrero Czech Republic
Ferrero RSS