2015-02-04

FERRERO GROUP ZÍSKALA OCENĚNÍ „BONSUCRO LEADERSHIP AWARD 2014“

Sydney, Austrálie: Skupina Ferrero, která patří k velkým zastáncům udržitelnosti, oznámila, že je prvním členem sdružení Bonsucro, jenž získal cenu Bonsucro Leadership Award. Toto ocenění se uděluje za prokázání vedoucího postavení, inovativního přístupu a za podněcování a povzbuzování členů sdružení Bonsucro k tomu, aby své zapojení do systému sdružení Bonsucro dále rozšiřovali.
 
Z celkového objemu cukru, který skupina Ferrero v roce 2013 spotřebovala, bylo 25 procent získáno z rafinované cukrové třtiny. Do konce roku 2014 bude díky úzké spolupráci skupiny Ferrero s jejími partnery v rámci dodavatelského řetězce pocházet 10 procent této cukrové třtiny z udržitelných zdrojů. Do roku 2016 má pak společnost v plánu objem udržitelné cukrové třtiny zvýšit na 40 procent, do roku 2018 na 70 procent, aby se jí do roku 2020 podařilo dosáhnout cílových 100 procent.


Ferrero je vůbec první společností, která svůj dodavatelský řetězec do systému sdružení Bonsucro zapojila a pro fyzickou přepravu cukru z Brazílie do EU a Kanady začala nakupovat cukr s certifikací sdružení Bonsucro (Bonsucro Certified Sugar).


V Austrálii skupina Ferrero také úspěšně nakoupila 5 000 kreditů sdružení Bonsucro, což bylo prvním krokem k dosažení 10procentního milníku. Výnosy plynoucí z prodeje kreditů udržitelnosti sdružení Bonsucro umožňují zemědělským společnostem investovat do zlepšování zemědělských postupů, jako jsou například technologie pro úsporu vody a ochrana proti škůdcům.


„Udržitelnost je celosvětově jednou z našich hlavních priorit. Jsme hrdí na to, že jsme v letech 2013–2014 byli za prokázání vedoucího postavení v této oblasti oceněni a že jsme byli první společností, která svůj dodavatelský řetězec do fyzické přepravy cukru s certifikací sdružení Bonsucro v celosvětovém měřítku zapojila,“ uvedl jeden z mluvčích společnosti Ferrero.


„Touto úspěšnou cestou, po níž spolu se sdružením Bonsucro kráčíme, půjdeme i nadále a jsme hrdí na to, že naše úsilí v této oblasti bylo oceněno.“


Udělení tohoto ocenění bylo oznámeno na výroční konferenci sdružení Bonsucro ve filipínské Manile dne 13. listopadu 2014.


O sdružení Bonsucro:


Bonsucro je celosvětová nezisková organizace, která sdružuje mnoho zainteresovaných stran. Její vizí je neustále se zdokonalující odvětví produkce cukrové třtiny, které je podle jejího předního metrického systému certifikace prokazatelně udržitelné – ekonomicky, environmentálně i sociálně.

2014-07-31

Nový zákon EU o poskytování informací o potravinách spotřebitelům

Nový zákon EU o poskytování informací o potravinách spotřebitelům

Nový zákon EU o poskytování informací o potravinách spotřebitelům

Čtěte více

2013-07-10

Společnost Ferrero představuje svou čtvrtou zprávu o společenské odpovědnosti firem (CSR)

Společnost Ferrero představuje svou čtvrtou zprávu o společenské odpovědnosti firem (CSR)

Společnost Ferrero představuje svou čtvrtou zprávu o společenské odpovědnosti firem (CSR).
Dne 10. 7. 2013 v ústředí „Il Sole 24Ore“ v Miláně se uskutečnila veřejná prezentace naší čtvrté zprávy společnosti Ferrero o společenské odpovědnosti firem (CSR).
Toto čtvrté vydání bylo vypracováno v souladu s parametry organizace GRI (Global Reporting Initiative). Již druhým rokem společnost Ferrero obdržela nejvyšší úroveň v dodržování zásad reportingového rámce GRI a dosáhla aplikační úroveň A+. Zpráva rovněž bere v úvahu následujících: „Deset zásad“ iniciativy Organizace spojených národů Global Compact (UNGC) a „Pokyny Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pro nadnárodní podniky“. Externí revize této zprávy byla provedena společností DELOITTE.

V letošním roce je uveřejnění zprávy CSR spojeno se spuštěním webových stránek věnovaných oblasti společenské odpovědnosti firem v rámci Skupiny. Tyto webové stránky nabízejí užitečné informace týkající se CSR. Umožňují prohlížet si a stahovat již zveřejněné zprávy a obsahují interaktivní stopu (footprint) Skupiny v oblasti udržitelnosti.

Nové webové stránky pro CSR jsou k dispozici na www.csr.ferrero.com.

Čtěte více

2012-07-05

Ferrero představuje svou třetí Zprávu o společenské odpovědnosti firmy (CSR)

Ferrero představuje svou třetí Zprávu o společenské odpovědnosti firmy (CSR)

Třetí Zpráva o společenské odpovědnosti firmy Ferrero (CSR) je nyní k dispozici, a to po veřejné prezentaci 5. července v Římě.

Zpráva popisuje CSR aktivity Skupiny od roku 2010 do roku 2011, přičemž dále představuje CSR cíle Ferrero, které mají být dosaženy v letech 2013 až 2020.
I tato třetí edice byla vypracována v souladu s parametry organizace GRI (Global Reporting Initiative). Letos pak byla skupině Ferrero poprvé udělena nejvyšší úroveň reportingu, která byla potvrzena Osvědčením GRI a která odpovídá písmenu A+.

Pro více informací klikněte zde >

Čtěte více

2017-02-15

asdasd

asdasd

Čtěte více

Archiv zpráv

2019

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec