HISTORIE

Velkým protagonistou rozvoje Skupiny je Michele Ferrero. S chutí pracovat a vytvářet nové výrobky a s průkopnickými myšlenkami provedl revoluci jídelních návyků miliónů spotřebitelů.
Díky neustálé a účinné spolupráci manželky Marie Franky byl prvním italským průmyslníkem poválečného období, který otevřel zahraniční závody operativní v cukrářském průmyslu a vytvořil tak z podniku opravdu mezinárodní Skupinu.
Abychom objevili kořeny tohoto úspěchu, musíme se vrátit do čtyřicátých let. Do let, kdy Piera a Pietro, Michelovi rodiče, dokázali přeměnit cukrárnu na továrnu.
Tyto první rozhodující kroky vpřed souvisí s tím, že Pietro Ferrero a syn Michele, tehdy ještě velmi mladý, „vynalezli“ výrobky. Další faktorem úspěchu byla účinná prodejní síť organizovaná Giovannim, bratrem Pietra, který zesnul v roce 1949.
Historie Ferrero dosáhla třetí generace. Pietro a Giovanni Ferrero, děti Michele a Maria Franca, byli po více než deset let společně ve vedení Skupiny jako zmocnění jednatelé.
V dubnu 2011 umírá tragicky Pietro Ferrero v Jižní Africe, zatímco plní humanitární misi, kterou vymyslel a chtěl, zaměřenou na spuštění sociálního podniku Ferrero v této zemi.
Dnes Giovanni Ferrero dále úspěšně vede podnik, zaměřuje se na dosažení ještě ambicióznějších cílů a udržujíc živou a silnou inspiraci a sociální motivaci silně sdílenou s rodiči a bratrem. Je to uspořádání založené, dnes jako včera, na silných hodnotách rodiny.
Krátce za značkou, účetními výkazy a expanzí mezinárodního podniku je historie geniální a houževnaté piemontské rodiny, která z hesla Nadace Ferrero „Pracovat – Vytvářet - Darovat“ získává svou obdivuhodnou sílu k růstu.